Do końca września zrób u nas zamówienie, a na kolejne dostaniesz rabat* 15%!
*Kod rabatowy obowiązuje na zamówienia od 100 zł (nie obejmuje promocji i kosztów dostawy).

Korki do wina

Produkty 1-12 z 14

Strona
na stronę

Produkty 1-12 z 14

Strona
na stronę

Jak przechowywać otwartą butelkę wina lub szampana? Kilka praktycznych porad

Warto znać kilka podstawowych zasad przechowywania butelki wina, czy szampana, aby przedłużyć przydatność do spożycia danego alkoholu. Co więc należy wiedzieć?
Po rozlaniu alkoholu do każdego z kieliszków, od razu zakorkuj butelkę. Najlepiej jednak zrobić to specjalnie do tego przeznaczonym korkiem do wina lub korkiem do szampana. Są wykonane ze sterylnych materiałów, które dopasowują się do kształtu butelki, a ponadto, można je swobodnie ściągać i znów nakładać wiele razy.
Otwartą butelkę trzymaj w miejscu, gdzie nie dociera światło słoneczne oraz tam, gdzie jest chłodno. Najlepsza w tym przypadku okazuje się lodówka. Niezależnie od tego, czy dany alkohol, który przechowujesz, podaje się w temperaturze pokojowej lub schłodzony.

Dzięki przechowywaniu alkoholu w lodówce oraz użyciu korka do wina lub do szampana, jesteś w stanie przedłużyć świeżość trunku o kolejne 3-5 dni. Okazuje się jednak, że przy zastosowaniu poniższych rad, jesteś w stanie jeszcze bardziej wydłużyć ten czas.
• Wino przechowuj w pozycji pionowej.
• Nie przenoś butelki z miejsca na miejsce, ponieważ nagłe zmiany temperatury mogą pogorszyć smak wina.
• Jeśli przechowujesz alkohol, który podaje się w temperaturze pokojowej, przed jego nalaniem do kieliszków, powinieneś podnieść jego temperaturę. W związku z tym butelkę czerwonego wina możesz umieścić w misce z ciepłą wodą. Pamiętaj jednak, aby nie była ona gorąca!
• Jeśli potrzebujesz, możesz przelać resztę wina, czy szampana do mniejszej butelki i uszczelnić ją korkiem do wina lub korkiem do szampana.

Wino psuje się bardzo szybko. Dlaczego?

Głównym winowajcą w tym przypadku jest tlen, który zamienia czerwone lub białe wino w ocet. Aby alkohol na dłużej zachował świeżość, ogranicz dopływ powietrza do środka butelki. Właśnie dlatego stosuj korki do wina, czy korki do szampana. Są w stanie bardzo dobrze zabezpieczyć butelkę przed dostawaniem się do niej cząsteczek tlenu. Dzięki nim alkohol może zachować swój smak na dłużej.