Postanowienia noworoczne inne niż inni

Nowy rok to czysta karta, dlatego większość z nas chce coś zmienić w ciągu tych 12 miesięcy. W tym celu spisujemy postanowienia noworoczne. Wśród najczęściej wybieranych znajdują się np. regularne chodzenie na siłownię, zdrowe odżywianie czy nauka języków obcych… My wybraliśmy jednak 5 niestandardowych postanowień… Jesteście ciekawi, jakich? Dowiecie się z dalszej lektury artykułu!

Na końcu znajdziecie niespodziankę od nas – e-book z szablonami do Bullet Journal'a.


postanowienia noworoczne 2020


1. Każdego miesiąca coś upiekę

Jednych zdziwi takie postanowienie, inni będą je podziwiać – w zależności od tego, czy potraficie piec i robicie to chętnie. Jeden miesiąc – jeden wypiek? Ciekawym wyzwaniem będzie upieczenie np. ciasta, babeczek, tortu, zapiekanki lub jakiejś regionalnej potrawy. Co może się przydać podczas tej czynności?

Przede wszystkim wszelkie formy do ciast lub naczynia żaroodporne – w naszym sklepie znajdziecie formy ze stali, silikonu czy też ceramiki. Przydadzą się również miski do wymieszania składników oraz przesiewak do mąki. Do przygotowania muffinek niezbędna będzie odpowiednia forma, a do ciasteczekwykrawacze. Jeśli zdecydujecie się na tort, nie możecie zapomnieć o szpatułkach do mas i dekoratorach. Za ich pomocą wygładzicie kremy i stworzycie piękne dekoracje z mas cukierniczych albo napisy z czekolady.

 

wypieki na każdy miesiąc


2. Nauczę się jeść owoce morza

Jest to postanowienie, które ułatwi spożywanie lokalnych smakołyków podczas podróży. Kto chciał spróbować muli lub homara, ale obawiał się swoich umiejętności  ręka w górę! Dlatego taki punkt znalazł się na liście niestandardowych postanowień noworocznych.

• Zacznijmy od jedzenia ryb – ich mięso jest bardzo delikatne, dlatego przydadzą się specjalne noże, za pomocą których pokroicie je bez znacznego deformowania.
Ostrygi i mule należy otworzyć widelczykiem lub nożykiem, a następnie zjeść ich mięso (zazwyczaj robi się to palcami lub wybierając je muszelkami już otworzonych skorupiaków).
• Do spożywania homarów oraz raków przydatne będą szczypce, którymi zmiażdżycie np. twardą skorupę ogona. Mięso łatwo wydobędziecie za pomocą widelca i noża.

 

jak jeść owoce morza


3. Odwiedzę w tym roku 3 państwa

Wiele osób planuje w 2020 roku podróże – my również postanowiliśmy dodać ten punkt do postanowień. Do wyjazdów należy się świetnie przygotować, co więc przyda się podróżnikom? Przede wszystkim pakowna torba albo plecak – najlepiej w rozmiarze odpowiadającym wymogom bagażu linii lotniczych, które wybierzecie. Punktem drugim na liście będzie kosmetyczka na Wasze ulubione produkty pielęgnacyjne. Dalej… zaraz, zaraz zapomnieliśmy o notesie, w którym wszystko to można spisać (to kolejny check point).

Podczas podróży przydatna może być również butelka filtrująca wodę pitną – nie zawsze znajdziecie sklep, gdzie kupicie mineralną. Jeśli zdecydujecie się na wycieczkę samochodową, powinniście pamiętać o zabraniu kubka termicznego albo termosu. Ulubioną kawę lub herbatę będziecie mieć pod ręką w czasie kilku- lub kilkunastogodzinnej podróży. Ostatnim przedmiotem ułatwiającym życie turystom jest waga do bagażu – zaoszczędzone złotówki lub euro możecie przeznaczyć np. na pamiątkowy magnes!

Przeczytaj nasze artykuły o podróżowaniu:

Jak dobrze się spakować?
7 produktów niezbędnych w podróży.


4. Zrobię 12 super zdjęć

Czasem nie zwracamy uwagi na momenty i detale: piękny zachód słońca, kolorowe liście na chodniku, własnoręcznie upieczona oraz udekorowana babeczka… Tymczasem, warto je utrwalać np. na fotografiach. Dlatego w tym roku możecie spróbować każdego miesiąca zrobić wyjątkowe zdjęcie i oczywiście je wywołać. W ten sposób zgromadzicie 12 wspaniałych zdjęć, a na koniec roku będziecie mogli je przejrzeć i przypomnieć sobie miłe chwile.

Co się przyda? Ramki na zdjęcia w różnych rozmiarach oraz kształtach –  stworzycie z nich galerię ścienną. Pomysłem na zaaranżowanie mniejszej powierzchni jest wykorzystanie multiramek, które zbiorą kilka fotografii. Jeśli chcecie zaprezentować zdjęcie w wyjątkowej oprawie, przyda się ramka z podświetleniem. Ciekawym pomysłem na ekspozycję fotek są również uchwyty lub stojaki.


fotografia 2020


5. Zaadoptuję psa lub kota

To już nie postanowienie, to wyzwanie. Być może w tym roku nadarzy się okazja, aby jakiś psiak lub kociak przeprowadził się do nowego, przytulnego domu? Jeśli przytulny, to muszą się w nim znaleźć przedmioty przeznaczone dla zwierząt. Sami chętnie ułożylibyśmy się na wygodnym legowisku (gdybyśmy byli dużo mniejsi…). Pupilom przydadzą się również transportery i kuwety.

Nowy członek rodziny powinien posiadać też swoją miseczkę, niekoniecznie podpisaną imieniem, ale na pewno praktyczną. Jeśli zdecydujecie się na psa długouchego, sprawdzą się specjalne miski, dzięki którym zwierzęta nie moczą uszu w pokarmie albo wodzie. Innym modelem (zarówno dla psów, jak i kotów) są miseczki slow feed, dzięki którym wolniej jedzą, nie mają problemów żołądkowych, a także lepiej trawią pożywienie.

 

adopcja psa lub kota

 

*

Każde z powyższych postanowień noworocznych wymaga starannego planowania – w końcu na Bali nie wybierzecie się bez przygotowania. Wszystkie pomysły, ważne informacje lub kosztorys dobrze jest gdzieś zapisać.

Przygotowaliśmy dla Was mały prezent – karty do bullet journalingu, które możecie wydrukować i wkleić do swojego kalendarza, notesu albo segregatora.


CO ZNAJDZIECIE W ŚRODKU?
• Wskazówki, co to jest Bullet Journal i jak go tworzyć.
• Kalendarz na 2020 rok.
• Plan dzienny i tygodniowy.
• Listę To do.
• Listę pakowania na weekendowy wyjazd.
• Listę zakupów.
• Grafiki do wydrukowania i wklejenia.

Dzięki planowaniu na pewno zrealizujecie wszystkie swoje postanowienia!


karty do bullet journalingu pdf


*

Spodobał Ci się ten artykuł? Przeczytaj również inne. 

Zobacz materiały do pobrania.