Monbento

Monbento

Marka Monbento powstała w 2009 roku i została założona przez Emilie Creuzieux. Sama nazwa “Monbento” to połączenie 2 słów: francuskiego przedrostka "mon" oznaczającego "mój" oraz słowa "bento", czyli japońskiego określenia pojemnika na żywność. Tym samym jednym słowem określono sens całej marki.

Brand od 2018 roku należy do grupy Peugeot, dzięki czemu jego działalność jest wspierana przez niezwykle doświadczoną markę z ponad 200-letnią tradycją.

Z Japonii do Francji - lunchboxy Monbento

Zwyczaj zabierania posiłków poza dom jest znany już od wczesnych wieków - wiele ludów, w tym Japończycy, pakowało jedzenie np. w materiałowe tobołki (furoshiki) i ruszało na polowania czy do pracy.

Stąd wzięło się określenie “bento”, czyli pojedyncze porcje posiłku przygotowane w domu i zapakowane w chustę albo pojemnik z drewna albo plastiku.

W XIX wieku pojawiła się możliwość kupienia na podróż bento na stacji kolejowej - były to tzw. eki-ben. Obecnie taka forma posiłku nikogo nie dziwi - gotowe posiłki możemy kupić w wielu miejscach. We wspomnianej na początku Japonii są nawet specjalne sklepy nazwane bentō-ya.

Wiele osób woli jednak gotować w domu i zabierać swoje posiłki w podróż, do pracy oraz do szkoły. Tu właśnie wkracza marka Monbento, dostarczając lunchboxy o wieloelementowej i przemyślanej budowie.

Francuskie lunchboxy Monbento

Nie bez powodu wspominamy o “francuskich lunchboxach” - wybrane modele są produkowane w regionie Auvergne-Rhône-Alpes we Francji. Powstają tam:

  • Original Bento,
  • Square Bento,
  • Gourmet,
  • chusty Furoshiki,
  • tritanowe pojemniki.

Dzięki temu marka wspiera lokalną gospodarkę i docenia francuskich projektantów oraz inżynierów. Produkcja “na miejscu” pozwala również zmniejszyć ślad węglowy.

Wymienione powyżej modele to najbardziej znane lunchboxy marki, chętnie wybierane przez wiele osób. Pojemniki te są podzielone na kilka komór, a często w komplecie znajdują się dodatkowe pojemniczki np. na sos.

Lunchboxy Monbento są wykonane z bezpiecznych dla zdrowia materiałów - głównie tworzyw sztucznych, takich jak polipropylen, tritan, ABS czy silikon. Pojemniki Original oraz Square wyróżniają się też wielością dostępnych kolorów i wzorów.

Produktów marki Monbento możesz używać w mikrofalówce, mrozić je oraz myć w zmywarce.

Lunchboxy Monbento dla dzieci

Odbiorcami oferty marki są również najmłodsi - to dla nich powstały kolekcje Gram, Tresor czy Wonder. Z bezpiecznych dla zdrowia maluchów - pozbawionych BPA - pojemników na drugie śniadanie wyglądają zabawne zwierzątka, które zachęcają do jedzenia.

Lunchboxy dziecięce Monbento to również rozwiązania dopasowane do wieku dzieci - posiadają łatwe do otwierania systemy oraz pojemności odpowiednie do ich potrzeb. Pojemniki marki są przeznaczone dla dzieci od 4 roku życia.

Podobnie jak modele dla dorosłych zostały podzielone na kilka komór, dzięki czemu rodzic może przygotować swojemu dziecku apetyczny, wieloelementowy posiłek.

Po użyciu lunchboxy dla dzieci Monbento nadają się do mycia w zmywarce.

Innowacyjne lunchboxy Monbento

Człowiek XXI. wieku chce czegoś więcej niż dotychczas, dlatego marka nieustannie eksperymentuje z produktami. Podczas tych poszukiwań powstały m.in. innowacyjne lunchboxy stalowe Sense, które nadają się do podgrzewania zarówno w piekarniku, jak i w mikrofalówce. Są one w całości wykonane ze stali nierdzewnej.

Lunchbox z funkcją podgrzewania? Pomysłowym rozwiązaniem jest seria Warmer, w skład której wchodzą 3 pojemniki na posiłki z możliwością podłączenia ich do gniazdka lub ładowarki samochodowej. W zależności od wielkości porcji oraz rodzaju posiłku wystarczy wybrać jeden z 3 programów podgrzewania i cieszyć się gorącym posiłkiem w każdej sytuacji!

Marka Monbento dba również o ekologię - lunchbox Bento Original Terracotta Recycled jest pierwszym modelem w ofercie, który powstał z tworzywa z resztek po produkcji innych pojemników Monbento. Do tej pory wykorzystano ok. 1,2 tony tego surowca.

Mając na uwadze ekologię, brand stawia także na długowieczność swoich produktów. Stosuje nie tylko wysokiej jakości materiały, ale oferuje również części zamienne np. wewnętrzne, małe pojemniki czy opaski spinające, abyś mógł jak najdłużej korzystać ze swojego lunchboxu!

Butelki i naczynia termiczne Monbento

Mniej popularną, ale również lubianą grupą produktów marki są liczne butelki na wodę oraz naczynia termiczne. Są one dostępne we wzorach czy kolorach odpowiadających tym z lunchboxów. Dzięki temu możesz stworzyć swój wieloelementowy komplet.

Butelki Positive Monbento są wykonane z tritanu i posiadają silikonowe wykończenie. W zależności od modelu mają pojemność 330 ml lub 500 ml. Ich geometryczne kształty sprawiają, że łatwiej je wpasować w wolną przestrzeń.

Butelki termiczne Steel Monbento mieszczą 500 ml napoju i utrzymują jego temperaturę do 12 h. Są wykonane ze stali nierdzewnej (korpus), a w zakrętce posiadają zaparzacz do herbaty.

Kubki termiczne Pop Monbento mają pojemność 360 ml i w zakrętce przycisk zapobiegający przypadkowemu otworzeniu się. Izolują do 12 h.

Na koniec warto wspomnieć o termosach obiadowych Monbento: Capsule oraz Element. Mają one korpusy wykonane ze stali nierdzewnej i utrzymują temperaturę posiłków do 5 h (Capsule) lub do 10 h (Element).

Produkty 1-12 z 141

Ustaw kierunek malejący
na stronę

Produkty 1-12 z 141

Ustaw kierunek malejący
na stronę