Doceniamy naszych Klientów!
Do 10 GRUDNIA zrób u nas zamówienie na dowolną kwotę. 12 grudnia nagrodzimy Cię UNIKATOWYM RABATEM na kolejne zakupy!

 

Akcesoria barmańskie

Produkty 1-12 z 80

na stronę

Produkty 1-12 z 80

na stronę

TOP5 akcesoriów barowych, które powinieneś mieć w swojej kuchni

Lubisz mieszać ze sobą alkohole, a na imprezie czujesz się za barem jak ryba w wodzie? Poznaj 5 najpopularniejszych akcesoriów do drinków, które powinieneś mieć, aby rozwinąć skrzydła w tej branży.

#1 Shaker do wstrząśniętych, ale niemieszanych

W zależności od twoich potrzeb, możesz wybrać shaker składający się z dwóch lub trzech części. Dzięki niemu jesteś w stanie precyzyjnie łączyć ze sobą różnego rodzaju składniki, które w efekcie dadzą pyszny koktajl. Możesz kupić shaker w zestawie z innymi akcesoriami barowymi, takimi jak taca do drinków, cooler i pojemnik na lód.

#2 Miarka, jak i precyzja u barmana jest bardzo ważna

Możesz odmierzać alkohol na łyżeczce lub w kieliszku, ale spójrzmy prawdzie w oczy: twój talent zasługuje na profesjonalną oprawę. Miarka barmańska jest najczęściej dwustronna, a każda ze stron wyznacza inne pojemności. Z jednej odmierzysz 25 ml, z drugiej 50 ml. Miarka barmańska posiada prostą do odczytu podziałkę, a więc łatwo będzie ci z niej korzystać.

#3 Wyciskaj jak najlepszy smak swoich drinków dzięki tłuczkowi

Jest wiele drinków, do których należy odpowiednio ugnieść owoce. Amatorzy robią to za pomocą łyżeczki lub widelca, ale ty wybierz tłuczek barmański. Został on specjalnie stworzony po to, aby uprościć tą czynność. Możesz spotkać się z jego różnymi nazwami. Barmani mówią na niego muddler do ugniatania owoców lub rozgniatacz.

#4 Łyżka barmańska pozwoli ci tworzyć warstwowe drinki

Charakteryzuje się bardzo długim trzonkiem. Dzięki niemu możesz tworzyć prawdziwe arcydzieła sztuki barmańskiej, między innymi warstwowe szoty. Powoli i precyzyjnie polewaj po ściance kieliszka, aby zobaczyć jak coraz to lżejsze alkohole układają się warstwami na tych cięższych. Jest to widowiskowy efekt, a dzięki swoim umiejętnościom zrobisz wrażenie na kolegach, a może i na niejednej koleżance.

#5 Kolorowe kieliszki oraz słomki ubarwią twoje prace

Jak wszyscy wiedzą, najważniejsze jest wnętrze. Nie warto jednak zapominać o opakowaniu, które w przypadku przygotowywania koktajli jest równie istotne. W końcu to jeden z elementów widocznych na pierwszy rzut oka. Dopełnij niezapomniane wrażenia swoich znajomych, serwując im szoty, czy drinki w niebanalnych kieliszkach. Dzięki kolorowym słomkom, pomieszane ze sobą alkohole będą smakować jeszcze lepiej.