Korkociągi do wina

Produkty 1-12 z 30

Strona
na stronę

Produkty 1-12 z 30

Strona
na stronę

Jak poprawnie otworzyć wino korkociągiem?

Wiele osób doskonale radzi sobie z otwieraczem do wina, ale zdarzają się takie osoby, które nie są w stanie sprawnie otworzyć butelki z alkoholem. Z czego wynika różnica pomiędzy tymi dwoma przypadkami? Pierwsza osoba doskonale zdaje sobie sprawę, że podczas otwierania wina działają prawa fizyki, które niejako pomagają w tym procesie. Źle ustawiony korkociąg lub otwieracz do wina może utrudnić tą czynność, sprawiając, że stanie się ona naprawdę trudna. Poznaj kilka zasad, jakimi warto się kierować, aby poprawnie otworzyć wino korkociągiem.

Otwieramy wino korkociągiem – instrukcja krok po kroku

Na rynku możesz znaleźć wiele różnego rodzaju korkociągów. Wyróżnia się elektryczne, ale również manualne, czyli te najbardziej popularne. Obsługa właśnie takiego sprzętu, gdzie potrzebna jest siła ludzkich mięśni, przysparza największych kłopotów. Dowiedz się, jak poprawnie wykonać tą czynność.
#1 Pozbądź się plastikowej ozdoby na szyjce. Wkręcanie korkociągu powinno odbywać się wówczas, gdy szkło butelki będzie całkowicie odkryte.
#2 Jeśli potrzebujesz, przetrzyj serwetką szyjkę oraz korek. Mogą pojawić się na nim niewielkie zabrudzenia, które po otworzeniu butelki nie powinny znaleźć się w jej wnętrzu.
#3 Otwieracz do wina powinien być skierowany prostopadle do korka. Najlepiej wkręcić się w jego środek, wtedy najłatwiej będzie ci go wyciągnąć. Warto zachować ostrożność i nie wpychać śruby korkociągu zbyt głęboko. Metalowe elementy nie powinny stykać się bezpośrednio z alkoholem.
#4 Rączki korkociągu równomiernie zbliżaj do dołu. Warto przeprowadzić tą czynność delikatnie, aby nie złamać korka.
#5 Przed nalaniem wina do kieliszków, delikatnie przetrzyj szmatką wlot butelki. Voila!