Doceniamy naszych Klientów!
Do 10 GRUDNIA zrób u nas zamówienie na dowolną kwotę. 12 grudnia nagrodzimy Cię UNIKATOWYM RABATEM na kolejne zakupy!

 

Coolery i pojemniki na lód

Produkty 1-12 z 25

Strona
na stronę

Produkty 1-12 z 25

Strona
na stronę

Savoir vivre podczas przyjęcia z alkoholem, czyli…?

Oprócz podstawowych zasad, według których należy zachowywać się przy stole, warto wiedzieć, jaki savoir vivre panuje podczas imprez z alkoholem. Przede wszystkim zwróć uwagę na to, czy podajesz gościom odpowiednio schłodzony trunek. Jaką więc temperaturę powinny mieć poszczególne rodzaje alkoholu? Sprawdź.

• Wino musujące, szampan powinno podawać się w temperaturze od 5 do 8 stopni Celsjusza.
• Białe wino wytrawne w maksymalnie 10 stopniach.
• Czerwone wino wytrawne oraz likiery w temperaturze pokojowej.
• Różowe wino powinno być schłodzone do maksymalnie 8 stopni.
• Wódkę podaje się w 6-8 stopniach Celsjusza.
• Gin lub piwo najlepiej smakuje schłodzone do 8-10 stopni.

Kiedy robi się naprawdę gorąco… Czym schłodzić butelkę alkoholu?

Podczas przyjęć, czy grillów na wolnym powietrzu, często zdarza się, że potrzebujemy schłodzonego alkoholu, najlepiej na już. Niestety, nie ma magicznego sposobu na to, jak natychmiast obniżyć temperaturę trunków o kilka lub nawet kilkanaście stopni. Istnieją jednak niezawodne pojemniki na lód oraz coolery, które w możliwie jak najszybszym czasie doprowadzą alkohol do odpowiedniej temperatury.

Poznaj niezawodne coolery i pojemniki na lód

Wyglądają jak wiaderka, tylko wykonane z materiałów, które są przystosowane do utrzymania odpowiedniej temperatury. Dzięki temu, twoje alkohole nie tylko szybko się schłodzą, ale pozostaną zimne przez cały czas trwania imprezy.
Stylizowane są w różny sposób, aby spełniać nie tylko funkcję praktyczną, ale również estetyczną. Dzięki przeźroczystemu coolerowi możesz dodatkowo przyozdobić podawaną butelkę szampana, wina oraz wódki.
Warto podkreślić, że aby cooler działał tak jak powinien, należy go odpowiednio schłodzić. Jak to zrobić? Odpowiedź jest prosta. Warto wrzucić do niego duże kostki lodu. W ten sposób naczynie zacznie się chłodzić, a gdy temperatura dojdzie w nim do właściwego poziomu, należy włożyć do niego butelkę z alkoholem.
Wyróżnia się coolery na wino, szampana oraz wódkę. Różnią się one przede wszystkim wielkością oraz kształtem, dostosowanym do wymiarów odpowiedniej butelki.
Coolery sprawdzą się podczas większych imprez organizowanych na świeżym powietrzu, jak i takich w wewnątrz budynku.
Bardzo podobne do coolerów są pojemniki na lód, które również utrzymują odpowiednią temperaturę. Z tą różnicą, że pojemniki są zazwyczaj większe od coolerów.