Doceniamy naszych Klientów!
Do 10 GRUDNIA zrób u nas zamówienie na dowolną kwotę. 12 grudnia nagrodzimy Cię UNIKATOWYM RABATEM na kolejne zakupy!

 

Konewki

Produkty 9

na stronę

Produkty 9

na stronę

Dobry materiał na konewkę ogrodową, czyli…?

Podczas wyboru konewki, warto skupić się na tworzywie, z której została wykonana. Poznaj wszystkie materiały służące do jej wytwarzania. Jakie mają zalety i wady? Sprawdź poniżej.

• Konewki metalowe
Najczęściej taka konewka jest wykonana z ocynkowanej blachy. Natomiast na rynku można spotkać również takie ze stali nierdzewnej. Jedna i druga konewka jest trwała, nie przecieka ani nie rdzewieje. Jest odporna na uszkodzenia, ale łatwo można ją zaniedbać, jeśli zostawisz w niej wodę na dłuższy czas. Ze względu na materiał, z którego została wykonana, może być cięższa od większości innych konewek. Właśnie ze względu na to, bardzo często można kupić konewki metalowe z wyprofilowanym oraz ergonomicznym uchwytem.

• Konewki ceramiczne
Jest ciężka, ale wygląda bardzo efektownie. Takie konewki wykorzystuje się najczęściej do podlewania roślin doniczkowych w kuchni czy w salonie. Jeśli posiadasz mały, przydomowy ogródek, do podlewania swoich warzyw czy owoców również możesz użyć takiej konewki. Jedyne na co powinieneś zwrócić uwagę, to jej kruchość. Może łatwo zbić się, jeśli będziesz nieostrożny podczas pracy w ogrodzie.

• Konewki plastikowe
Konewki plastikowe są najtańsze i mają bardzo prostą konstrukcję. Poza tym są uniwersalne, ale ich deszczownica nie jest w stanie podlać każdego zakamarku twojego ogrodu. Konewkę plastikową stosuje się najczęściej do podlewania dużych powierzchni zielonych. Mimo tego, są coraz częściej wypierane przez te ze stali nierdzewnej, czy bardziej skomplikowane systemy automatycznego nawadniania.
Konewki ogrodowe i domowe. Czym się różnią?
Podział ten jest umowny oraz elastyczny, ale warto wiedzieć, na czym polega. Wybór odpowiedniej konewki może sprawić, że twoja praca stanie się bardziej efektywna. Nie będziesz musiał dźwigać dużego i ciężkiego naczynia do małego przydomowego ogródka lub odwrotnie: ciągle napełniać tę małą konewkę, gdy masz do podlania spory kawałek ziemi.

W takim razie jak wybrać odpowiednią konewkę? Pierwszym i podstawowym czynnikiem, różniącym obydwa przedmioty, jest ich pojemność.
Konewki ogrodowe są wykonane z ocynkowanej blachy i zakończone deszczownicą. Ich pojemność liczy się od mniej więcej 1 litra.
Te klasyczne mają szerokie szyjki, przez które odprowadzana jest woda. Same sitko również jest duże, a przez to nawadnianie nie zawsze jest tak precyzyjne jak być powinno.
Coraz częściej jednak stosuje się konewki ze stali nierdzewnej, które są mniejsze od tych tradycyjnych, a dodatkowo posiadają wąskie szyjki i o wiele mniejszą powierzchnię deszczownicy. Pozwalają więc łatwo doprowadzić wodę tam, gdzie chcesz. Przyczyniają się tym samym do prawidłowego wzrostu wszystkich roślin w twoim ogrodzie.
Jeśli posiadasz dużą przestrzeń, która potrzebuje regularnego oraz obfitego nawodnienia, zaopatrz się w pojemną konewkę ogrodową. Przy czym pamiętaj, że najtrwalsze są te ze stali nierdzewnej lub metalu.