Doceniamy naszych Klientów!
Do 10 GRUDNIA zrób u nas zamówienie na dowolną kwotę. 12 grudnia nagrodzimy Cię UNIKATOWYM RABATEM na kolejne zakupy!

 

Meble na taras

Produkty 12

na stronę

Produkty 12

na stronę

Meble na taras: jak dopasować je do odpowiedniej przestrzeni?

Na rynku istnieje bardzo wiele różnych mebli na taras, ale skąd można być pewnym, że wybierzesz te najlepsze? Przed zakupem weź pod uwagę kilka kwestii, które pomogą ci podjąć właściwą decyzję.

• Jeśli posiadasz duży taras, masz o wiele więcej możliwości aranżacyjnych, aniżeli przy tym o ograniczonych rozmiarach. Jest to raczej zrozumiała i bezdyskusyjna kwestia. Jak jednak odpowiednio zaaranżować dużą powierzchnię? Warto wybrać meble na taras, składające się z dużej kanapy rogowej, dobrać do tego kilka foteli oraz mniejszy, dostosowany wysokością, stolik kawowy. Dzięki temu zagospodarujesz całą przestrzeń, nie powstaną w niej aranżacyjne luki, w których nie wiadomo, co postawić. Dodatkowo, zyskasz sporo miejsca na wypoczynek lub popołudnia spędzane w gronie rodziny oraz przyjaciół.
• Liczy się dla ciebie przede wszystkim oszczędność miejsca, a twój taras nie zajmuje zbyt dużej powierzchni? W tym przypadku sprawdzą się osobne krzesła lub fotele w zestawie ze stolikiem kawowym: okrągłym lub kwadratowym. Dzięki temu nie zastawisz całego tarasu, zyskasz odrobinę miejsca na poruszanie się lub postawienie kwiatów. Stworzysz również przyjazną przestrzeń do przyjmowania gości, przyjaciół oraz organizowania przyjęć.

Jak zabezpieczyć i przechować meble na taras do następnej wiosny?

Jeśli chcesz aby meble na taras posłużyły ci nie tylko przez jeden sezon, ale na dłużej, zastosuj się do poniższych rad. Dzięki nim sprawnie zabezpieczysz, a następnie przechowasz meble do kolejnej wiosny.

• Zacznij od wyczyszczenia mebli ze wszystkich zabrudzeń
W zależności od rodzaju materiału, różnie możesz je czyścić. Meble na taras z rattanu wymagają jedynie zwilżonej szmatki oraz wody. Jeśli potrzebujesz usunąć nie tylko kurz, ale również zabrudzenia powstałe po przyjęciu, wybierz odpowiedni preparat do pielęgnacji mebli. Znajdziesz je w praktycznie każdym sklepie wielobranżowym.
• Znajdź dla mebli na taras odpowiednie miejsce
Rozwiązania w tym przypadku mogą być różne. Niektóre z mebli ogrodowych są rozkładane, a więc o wiele łatwiej je przechowywać, inne nie, a więc powinieneś dla nich zarezerwować większą przestrzeń. Najłatwiej będzie postawić je na tarasie, gdzie mają swoje stałe miejsce, ale przesunąć pod jakiekolwiek zadaszenie, aby było tam w miarę sucho i niezbyt zimno.
• Meble na taras dokładnie przykryj nieprzemakalnym materiałem
Dzięki temu zabezpieczysz je przed ewentualnym zmoknięciem, zniekształceniem lub innymi uszkodzeniami.