Termometry do wina

Produkty 2

na stronę

Produkty 2

na stronę

W jakiej temperaturze podawać alkohol?

Odpowiedź na pytanie ,,w jakiej temperaturze podawać alkohol?” nie jest taka oczywista - wiele zależy od rodzaju trunku. Każdy z nich dojrzewał w inny sposób, a co za tym idzie, potrzebuje odmiennego traktowania. Poznaj odpowiednią temperaturę, w której podaje się wszystkie najpopularniejsze alkohole.

• Trunki z bąbelkami podawaj po odpowiednim schłodzeniu. Szampan oraz wino musujące powinny mieć od 5 do 8 stopni Celsjusza.

• Wytrawne białe wino smakuje najlepiej, gdy jego temperatura dochodzi do 10 stopni. Natomiast wytrawne różowe wino powinno mieć 8 stopni.

• Gin, podobnie jak piwo, najlepiej smakuje w temperaturze 8-10 stopni Celsjusza.

• Wódkę doprowadź do temperatury około 6-8 stopni - nalewaj ją do schłodzonych kieliszków dla zwiększenia walorów smakowych.

• Wytrawne czerwone wino i likiery podawaj w temperaturze pokojowej - wtedy zagwarantujesz swoim gościom ich najgłębszy smak oraz aromat.

Jak być pewnym, że podajesz właściwie schłodzony alkohol?

Ciężko jest zmierzyć temperaturę trunku, który podajesz swoim gościom. Aby ułatwić sobie to zadanie, zainwestuj w specjalny sprzęt pomiarowy. W sklepie Bazylia.pl znajdziesz termometry do wina - idealnie sprawdzą się na imprezie rodzinnej czy domowej kolacji z przyjaciółmi. Możesz wybrać produkt cyfrowy lub z klasyczną podziałką - dzięki niej dowiesz się, kiedy nadszedł czas na nalanie wina do kieliszków. Od teraz alkohol na Twoich przyjęciach będzie zawsze dobrze schłodzony i perfekcyjnie podany!

Termometry do wina znajdziesz na stronie internetowej sklepu Bazylia.pl - serdecznie zachęcamy do zapoznania się z naszym asortymentem. Życzymy udanych zakupów!