Akcesoria do grzybów

1 elementu

na stronę

1 elementu

na stronę

Jak odróżnić grzyby jadalne od trujących?

Las w okresie lata to prawdziwe Eldorado dla grzybiarzy – wypełniony drogocennymi prawdziwkami, kurkami czy maślakami. Niestety, czasem nawet najwięksi fani zbierania grzybów popełniają błędy i mylą te jadalne z trującymi.  

Często mylone rodzaje grzybów – jak je prawidłowo rozróżnić?

  • Muchomora mylimy z pieczarką oraz kanią – chociaż wiele jest różnic między nimi. Muchomor cytrynowy pod kapeluszem chowa blaszki koloru białego, natomiast pieczarka posiada takie w kolorze różowo-beżowym lub ciemnoszarym. Pierścień truciciela jest nieruchomy, a u kani możesz swobodnie go obracać. 

  • Piestrzenica kasztanowata jest często mylona ze smardzem, chociaż jej kapelusz ma o wiele bardziej nieregularny kształt i nie przypomina stożka. 

  • Mleczaj wełniaka mylimy z rydzem. Odróżnisz go po charakterystycznej nitce na brzegach kapelusza, która swoim wyglądem przypomina pajęczynę.

  • Lisówka pomarańczowa jest podobna do kurki, ale zdradza ją o wiele mniejszy rozmiar oraz pomarańczowy kolor.

  • Wieruszka zatokowa swoim wyglądem przypomina pieczarkę. Jednak po przełamaniu trującego kapelusza wydziela nieprzyjemny mączny zapach.

Sprawdź akcesoria do grzybów w sklepie Bazylia.pl

Jeśli lubisz zbierać grzyby, sprawdź ofertę sklepu Bazylia.pl – znajdziesz w niej różne narzędzia, które ułatwią Ci to zadanie. Na stronie kupisz m.in. torbę, nożyk czy szczotkę. W razie pytań serdecznie zapraszamy do kontaktu.