Skrzynie ogrodowe

Nie możemy odnaleźć pasujących produktów do zaznaczenia.

Skrzynka ogrodowa w twoim zielonym kąciku – jak ją wybrać?

Bardzo przydatnym elementem każdego ogrodu, tarasu czy nawet większego balkonu jest skrzynka ogrodowa. Dzięki niej jesteś w stanie przechować wszystkie rzeczy, które potrzebne są tylko od czasu do czasu. Jakie parametry skrzynki ogrodowej warto wziąć pod uwagę podczas jej zakupu?

• Pojemność

Na rynku możesz znaleźć bardzo wiele skrzyń, w których możesz przechowywać różne rzeczy. Warto jednak zwrócić uwagę tylko na te, które są w stanie pomieścić je wszystkie. Jeśli produkt będzie za mały, nie będziesz w stanie schować wszystkich zbędnych przedmiotów. Natomiast za duży jedynie zagraci daną przestrzeń, której już nie będziesz w stanie wykorzystać w żaden inny sposób.

• Wymiary skrzynki ogrodowej

Ta cecha łączy się z wyżej opisywaną. Aby wiedzieć, jaką konkretnie skrzynię chcesz kupić, wymierz najpierw miejsce, w którym chcesz ją postawić. Następnie sprawdzić, jakie rzeczy będziesz w niej przechowywał. Mniejsze objętościowo rzeczy, takie jak zabawki czy małe narzędzia do ogrodu możesz chować w małej skrzyni. Natomiast łopaty, kosiarkę oraz inne, większe w odpowiednio dużej.

• Kolor skrzynki ogrodowej

Powinien być dopasowany do koloru twoich mebli ogrodowych lub zbliżony do nich. Ewentualnie możesz postawić na jeden barwny akcent w twojej przestrzeni i kupić skrzynię w kontrastowych barwach. Najczęściej spotyka się te w odcieniach beżu, brązu. Można jednak znaleźć również antracytowe czy szare. 

• Faktura skrzynki ogrodowej

Większość skrzyń do ogrodu stylizowana jest na te całkowicie zbite z desek. Dzięki temu wyglądają estetycznie oraz pasują do naturalnego środowiska, które je otacza. Rzadziej zdarzają się takie z wikliny, ale one powinny stać w suchym, zacienionym miejscu, aby nie niszczały pod wpływem zmieniającej się pogody.

• Przeznaczenie skrzyni i przestrzeń, w której będzie ustawiona

Skrzynka jest na tyle uniwersalna, że możesz postawić ją nie tylko w ogrodzie, ale również na balkonie czy tarasie. Zwróć jedynie uwagę na jej wymiary oraz na rzeczy, które będziesz w niej przechowywać.

Skrzynki ogrodowe służą nie tylko do przechowywania

Warto również zaznaczyć, że skrzynka może służyć również do zabawy czy siedzenia. Wiele zależy od twojej kreatywności oraz pomysłu na jej aranżację. Kładąc na niej poduchy sprawisz, że będzie przyjemnym miejscem do odpoczynku, z dodatkowym miejscem na przechowywanie.