Shakery i miarki barmańskie

Produkty 1-12 z 17

Strona
na stronę

Produkty 1-12 z 17

Strona
na stronę

Shakery barmańskie i ich rodzaje. Znajdź ten najlepszy

Shaker służy przede wszystkim profesjonalnym barmanom do mieszania ze sobą składników różnego rodzaju koktajli. Ponadto, shakery do drinków również doskonale je chłodzą, aby smakowały jeszcze lepiej.

Od jakiegoś czasu shaker przestał być tylko narzędziem profesjonalisty, ale stał się również gadżetem w kuchni pasjonatów, czy amatorów tej profesji.

Jeśli planujesz zakup shakera, poznaj ich rodzaje i zdecyduj, który będzie dla ciebie odpowiedni.

Tradycyjny shaker trzyczęściowy – najpopularniejszy ze wszystkich

Ten przedmiot składa się z trzech głównych części. Metalowej szklanki, przykrywki z sitkiem oraz korka. Jest bardzo wygodny oraz praktyczny, ponieważ nie trzeba do niego kupować kolejnego sitka. Nada się jako prezent dla osoby, która chce zacząć przygotowywać swoje autorskie koktajle.

Jak go używać?

Należy wrzucić do szklanki wszystkie składki, które powinny być ze sobą zmieszane. Następnie zakryć sitkiem, a przykrywkę dodatkowo zamknąć korkiem. Pamiętaj jednak, aby nie dociskać zbyt mocno przykrywki do szklanki, ponieważ możesz jej już nie ściągnąć. Wyciągnij ręce, a shaker trzymaj korkiem do góry. Energicznie potrząsaj przez kilka chwil.

Shaker bostoński – dla średniozaawansowanych

Ten gadżet składa się z dwóch części: szklanki oraz metalowego kubka. Szkło jest nieco mniejsze niż metal, a więc wkłada się je do środka drugiego naczynia.

Jak używać shakera bostońskiego?

Dodaj do metalowego kubka wszystkie produkty, które chcesz zmieszać. Następnie dopasuj do niego szklanicę, dociśnij i energicznie potrząśnij kilka razy. Shaker trzymaj w ten sposób, aby nie ogrzewać dłońmi robionego koktajlu.

Pamiętaj o najważniejszym: szklanka zawsze powinna znajdować się u góry!

Shaker francuski – kubek z pokrywką

Konstrukcja tego shakera barmańskiego jest jeszcze prostsza, aniżeli shakera trzyczęściowego. W jego skład wchodzi metalowy kubek wraz z pasującą do niego pokrywką. Niestety, shaker francuski nie posiada sitka, które warto jednak dokupić osobno.

Jak z niego korzystać?

Wlej wszystkie składniki koktajlu do kubka, a następnie zakryj go pokrywką. Potrząsaj nim przez chwilę, a następnie użyj sitka i delikatnie przelej drinka do szklanek lub kieliszków.

Jaki shaker barmański wybrać dla osoby początkującej?

Najlepszym wyborem będzie shaker barmański składający się z trzech części. Jest poręczny, niewiele waży, a w środku znajduje się sitko, które zatrzyma w szklance lód oraz pozostałości owoców, czy mięty.

Dobrym rozwiązaniem będzie również zakup shakera, który ma na swoich ściankach wyrysowane różnego rodzaju przepisy na koktajle. O wiele ułatwi to pracę osobie, która nie zapamiętała jeszcze wszystkich składników oraz odpowiednich miar alkoholi, dodawanych do poszczególnych drinków.