Nalewaki i pompki do wina

Produkty 12

na stronę

Produkty 12

na stronę

Lejki i nalewaki do wina. Do czego służą?

Nie są to zbyt popularne akcesoria do wina. Stosowane są najczęściej w restauracjach przez kelnerów lub przez tych, którzy są miłośnikami tego trunku. Mimo tego, warto się z nimi zapoznać. Czym więc są oraz do czego służą lejki i nalewaki?

Lejek bądź nalewak (te dwie nazwy można stosować zamiennie) montuje się na szyjkę butelki, skąd nalewa się alkohol do kieliszków. Dzięki niemu o wiele łatwiej rozlewa się wino. Masz kontrolę nad jego strumieniem, a więc żadna kropla nie zostawi śladu na twoim obrusie. Nalewaki do wina stosuje się po to, aby nalewanie alkoholu było profesjonalne oraz bardziej higieniczne.

Niektóre modele lejków, czy nalewaków zostały wyposażone w filtry napowietrzające, aby podczas nalewania dodać winu jeszcze głębszy smak i aromat.

Nalewaki do wina możesz spotkać w różnego rodzaju kształtach. Są bardzo ładne i stylowe. Dzięki nim nalewanie alkoholu do kieliszków staje się prawdziwym spektaklem, godnym prawdziwego sommeliera.

Pompki do wina – by alkohol pozostał świeży na dłużej

Jeśli nie chcesz wylewać wina, które zostało po przyjęciu, warto przechować je w odpowiedni sposób, aby jak najdłużej zachowało swoje właściwości. Trzymaj je szczelnie zamknięte w lodówce, a wytrzyma kolejne od 3 do 5 dni.

Okazuje się, że istnieją gadżety, które mogą jeszcze wydłużyć świeżość tego alkoholu. Chodzi o pompki do wina. Jak działają?

Tym gadżetem pozbędziesz się tlenu, który zgromadził się w butelce wina przed jej ponownym zamknięciem. Okazuje się bowiem, że przez utlenianie dany alkohol psuje się o wiele szybciej. Pozbawienie go kontaktu z cząsteczkami tlenu może znacznie wydłużyć jego przydatność do spożycia.

Właśnie dlatego, jeśli jesteś miłośnikiem tego alkoholu, warto zaopatrzyć się w pompkę do wina.

Nalewaki do dekantacji, czyli…

Inaczej nazywa się je dekanterami. Są to naczynia podobne swoim kształtem do znanej wszystkim karafki. Natomiast ich zadaniem jest nie tylko przechowywanie wina. Nalewaki do dekantacji posiadają szerokie dno, a dzięki temu są w stanie oddzielić osad wina od właściwego alkoholu.

Dekanter sprawdza się zwłaszcza przy podawaniu win rocznikowych, które długo leżakują. Powstały w nich osad powinien zostać usunięty, aby twoi goście mogli rozkoszować się smakiem czystego wina.

Nalewaki do dekantacji wina nie są zbyt popularnym gadżetem, ale bardzo przydatnym zwłaszcza osobom, które są miłośnikami tego szlachetnego trunku.