Doceniamy naszych Klientów!
Do 10 GRUDNIA zrób u nas zamówienie na dowolną kwotę. 12 grudnia nagrodzimy Cię UNIKATOWYM RABATEM na kolejne zakupy!

 

Doniczki ogrodowe

Produkty 7

na stronę

Produkty 7

na stronę

Odpowiednie doniczki ogrodowe w twojej przestrzeni. Jakie wybrać?

Bardzo wiele zależy od twoich indywidualnych upodobań. Warto jednak wiedzieć, gdzie pasuje konkretna doniczka, aby z łatwością podjąć decyzję o zakupie tej właściwej. Ich podział jest dość prosty. Doniczki ogrodowe można rozróżniać ze względu na materiał, z którego zostały zbudowane oraz miejsce, gdzie można je zawiesić lub położyć. Tak więc na rynku możesz kupić:

• Doniczki stojące
To jedne z najpopularniejszych doniczek ogrodowych, które możesz spotkać w praktycznie każdej, zielonej przestrzeni. Ze względu na materiał, z którego zostały wykonane, wyróżnia się te trwałe i mniej trwałe. Niektóre z nich mogą posłużyć nawet kilka sezonów, inne jedynie jeden. Najlepiej kupić takie, które są wykonane z tworzywa sztucznego.
• Doniczki wiszące
Najważniejszym elementem tego typu doniczki jest jej mocowanie. Powinno być zrobione z trwałego materiału. Ponadto, warto sprawdzić przed jej kupnem, czy dana doniczka może stabilnie wisieć. Najładniej wyglądają w niej rośliny takie jak bluszcz. Można ją zaaranżować nie tylko w ogrodzie, ale również na tarasie, czy balkonie.
• Doniczki ceramiczne
Są bardzo estetyczne, a więc często wybierane do aranżacji ogrodów, w których stawia się na wypoczynek.
• Doniczki plastikowe
Produkowane są z prostym uchwytem do powieszenia, ale z powodzeniem możesz je ustawić na ziemi lub parapecie. Sadzi się w nich jednoroczne kwiaty. Same doniczki plastikowe nazywa się jednorazowymi, ponieważ nie są zbyt trwałe. Za to są naprawdę niedrogie.
• Doniczki betonowe
Potocznie mówi się, że są tańszą wersją doniczek ceramicznych. Mimo wszystko, często nie odbiegają estetyką od tych pierwszych. Dlatego są popularne i stosunkowo niedrogie. Warto jednak wiedzieć, że są dość ciężkie, a więc należy postawić je w jednym miejscu w ogrodzie i nie przestawiać zbyt często.

TOP3 niestandardowych doniczek ogrodowych. Kiedy mogą się przydać?

Istnieją również takie produkty, które nie mieszczą się w powyższy schemat. O jakich mowa? Poznaj niestandardowe doniczki ogrodowe! Może jedna z nich okaże się przydatna w twoim ogrodzie?
#1 Doniczki z miejscem na kilka roślin
Dzięki połączeniu kilku okrągłych donic oraz podłużnego stelaża, można stworzyć naprawdę piękną kaskadę z zielonych roślin.
#2 Grządka ogrodowa
Ogrodnicy samodzielnie tworzą grządki. Natomiast dziś na rynku można znaleźć gotowe produkty, które je przypominają. Taka grządka ogrodowa jest dobrym nabytkiem dla tych, którzy chcą mieć ogród, ale nie mają zbyt wiele czasu, aby mu się poświęcić.
#3 Donica z systemem nawadniania
Doniczki ogrodowe z systemem nawadniania to bardzo przydatny produkt, zwłaszcza wtedy, kiedy nie masz czasu na podlewanie roślin. Dzięki niemu odprowadzane jest tyle wody do roślin, aby stuprocentowo pokryć zapotrzebowanie twoich upraw. Nic więcej, nic mniej.