Piersiówki

Produkty 2

na stronę

Produkty 2

na stronę

Co można wlać do piersiówki?

Nie oszukujmy się. Kupując piersiówkę, raczej nie planujesz wlewać do niej napojów, które nie zawierają w sobie alkoholu. Okazuje się jednak, że nie każdy procentowy trunek powinien się w niej znaleźć. Niektóre z nich mogą bardzo szybko zmienić lub nawet stracić swoje walory smakowe. W związku z tym, jaki alkohol nadaje się do przechowywania w piersiówce?

Najlepiej jest wlewać do niej ten alkohol, który smakuje nawet po podgrzaniu. Dobrym przykładem mogą być brandy, koniak lub rum. Jeśli masz możliwość schłodzenia piersiówki, możesz wlać do niej również inne trunki. Między innymi owocową lub czystą wódkę.

Niskoprocentowe alkohole raczej nie wchodzą w grę. Chociaż nie ma specjalnych obostrzeń co do wlewania ich do tego naczynia, sam przyznaj, jaką będziesz miał przyjemność z picia piwa za pomocą piersiówki? Raczej niewielką.

Jak długo możesz trzymać alkohol w piersiówce?

W niektórych produktach, czytając instrukcję obsługi, możesz znaleźć informację, że nie powinno się w piersiówce przechowywać alkoholu dłużej niż przez 3 dni. Skąd to wynika?

Chodzi o rodzaj materiału, z którego zrobiona jest piersiówka. Większość z nich wytwarza się z metalu, a po 3 dniach alkohol może nabrać jego specyficznego posmaku. Niektórzy uważają jednak, że przechowują w piersiówce swoje trunki nawet kilka tygodni, czy miesięcy, a one mimo tego nie zmieniają swojego smaku.

Przechowując alkohol w piersiówce, nie musisz martwić się o to, że trunek stęchnie. Żadne bakterie w nim nie powstaną, ze względu na to, że alkohol wysokoprocentowy bardzo szybko je zabija. Ze względu na to, że przechowywany jest w szczelnie zamkniętej, niewielkiej butelce, nie ma już miejsca na cząsteczki tlenu, które mogą zniwelować jego smak.

Warto jednak wiedzieć, że alkohol, jak już wcześniej wspomniano, ma tendencje do przejmowania smaku naczynia, w którym się znajduje. Stąd może wystąpić metaliczny posmak brandy czy likieru.

Jak temu zapobiec?

Co jakiś czas przelewaj alkohol do szklanej butelki, a następnie szczelnie ją zamykaj. Ten rodzaj materiału jest neutralny, a dzięki temu wódka, czy inny trunek nie przejmie jego smaku. Gdy będziesz chciał zabrać ze sobą piersiówkę na zewnątrz, dopiero wówczas wlewaj do niej alkohol.

Ponadto, przechowuj ją w zaciemnionym i chłodnym miejscu.