Karafki na wino

Produkty 1-12 z 22

Strona
na stronę

Produkty 1-12 z 22

Strona
na stronę

Kupujemy karafkę na wino - jaki produkt wybrać?

Karafka na wino powinna znaleźć się w domu każdego fana tego trunku - dzięki niej alkohol zachowuje swoje cenne właściwości takie jak doskonały zapach czy smak. Jakie więc naczynie wybrać? Odpowiedź jest prosta - dobrej jakości, wyprodukowane z dbałością o każdy detal. Takie produkty znajdziesz w sklepie Bazylia.pl - sprawdź, co możemy Ci zaoferować.

• Karafka do dekantacji wina

Karafka do dekantacji posiada długą, wąską szyjkę oraz szerokie dno - dzięki takim kształtom efektywnie oddziela osad od wina. Naczynie przydaje się podczas picia alkoholu rocznikowego, które długo leżakuje. Powstający w nim miąższ jedynie zaburza smak szlachetnego trunku - dlatego powinien zostać usunięty. Karafkę tego typu nazywa się także dekanterem.

• Karafka chłodząca

Niektóre rodzaje alkoholu przed podaniem należy schłodzić. Jeśli lubisz białe wino, które najlepiej smakuje w temperaturze około 10 stopni Celsjusza, zainwestuj w karafkę z wkładem chłodzącym. Naczynie posiada także funkcję dekantacji.

Szklane karafki na wino i ich odpowiednia pielęgnacja

Istnieją dwa sposoby, aby karafka na wino była zawsze dobrze wyczyszczona.

• Karafka na wino - umyj ją domowym sposobem.

Mimo starannego oraz regularnego płukania karafki, na jej powierzchni mogą tworzyć się niewielkie zacieki. Jak się ich pozbyć? Nalej ciepłej wody do naczynia i rozpuść w nim jedną lub dwie tabletki do czyszczenia protez zębowych. Tak przygotowaną miksturę pozostaw w karafce na całą noc – dla wzmocnienia efektu. Rano po mętnych zabrudzeniach nie będzie śladu!

• Ułatw sobie czyszczenie karafki - skorzystaj z pomocy specjalnych produktów do mycia.

Jeśli toczysz nierówną walkę z zabrudzeniami w karafce i nie jesteś w stanie jej wygrać, skorzystaj z pomocy specjalistycznych produktów ułatwiających czyszczenie naczynia. W sklepie Bazylia.pl znajdziesz m.in. perełki do mycia trudnodostępnych miejsc - na przykład zaokrąglonych krawędzi szklanej karafki. Kuleczki wystarczy wsypać do środka i pocierać gąbką - dzięki takim delikatnym ruchom pozbędziesz się uciążliwych zabrudzeń raz na zawsze!

Jeśli jesteś fanem wina i szukasz dla niego odpowiedniej oprawy - sprawdź karafki w sklepie Bazylia.pl. Życzymy udanych zakupów!