GRATISY! Zrób zamówienie i zgarnij gratisy! Tubę HPBA za min. 50 zł, kubek RD za min. 100 zł (akcja do wyczerpania zapasów).

Czajniki

Produkty 1-12 z 72

na stronę

Produkty 1-12 z 72

na stronę

Czajnik na kuchenkę czy czajnik elektryczny – jaki wybrać?

Zarówno jeden, jaki i drugi rodzaj tego sprzętu posiada zalety oraz wady. To, jaki czajnik będzie odpowiedni do Twojej kuchni, zależy od kilku czynników: gotowania wody, pojemności, ceny oraz wygody użytkowania. Przed podjęciem ostatecznej decyzji, warto je wszystkie przeanalizować.

#1 Gotowanie wody

Czajnik na kuchenkę oraz czajnik elektryczny w różnym czasie doprowadzają wodę do wrzenia, a co za tym idzie – pobierają inną ilość energii, za którą płacisz odmienną kwotę. Twój wybór powinien być uzależniony od tego, czym kierujesz się na co dzień – minimalizacją kosztów lub krótszym czasem gotowania wody.

  • Jeśli zależy Ci na niskich kosztach eksploatacji czajnika, wybierz wersję na kuchenkę. Gotowanie wody za pomocą gazu może być nawet 3-4 razy tańsze w porównaniu kwoty, którą generuje korzystanie z prądu.
  • Jeżeli ważniejszy jest dla ciebie czas oraz wygoda użytkowania, kup sprzęt elektryczny. Tego rodzaju czajnik o mocy około 2500 W zagotuje wodę w czasie mniej więcej 2 minut.

#2 Pojemność czajnika

Czajniki na kuchenkę mają zazwyczaj większą pojemność aniżeli sprzęty elektryczne. Waha się ona od 1 do 3 litrów. Natomiast czajniki na prąd mieszczą w sobie maksymalnie 1,7 litra.

#3 Wygoda użytkowania

Tradycyjne czajniki nie są aż tak wygodne w użyciu jak sprzęty elektryczne. Musisz pilnować gotowania wody lub zrywać się z fotela, gdy tylko usłyszysz dźwięk gwizdka. Czajnik na kuchenkę nie posiada również tylu przydatnych funkcji co urządzenie na prąd.

Czajnik elektryczny jest bardzo wygodny w obsłudze, ponieważ nie musisz go pilnować – zdecydowana większość modeli posiada system automatycznego wyłączania się, gdy woda osiągnie dostateczną ilość stopni. Ponadto, w wielu z nich zamontowano specjalne filtry czyszczące oraz wskaźnik pojemności – dzięki niemu precyzyjnie odmierzysz odpowiednią ilość wody do zagotowania. Najnowsze urządzenia na prąd zostały wzbogacone o sygnał dźwiękowy sygnalizujący koniec pracy lub timer – dzięki niemu zaprogramujesz czajnik, aby włączył się o konkretnej godzinie.