Chlebaki

Produkty 1-12 z 25

Strona
na stronę
 1. Chlebak Heritage Mason Cash
 2. Chlebak (szary) Emma Stelton
 3. Chlebak (biały) Monochrome Typhoon -29%

  Chlebak (biały) Monochrome Typhoon

  Cena promocyjna 149,00  zł Regular Price 209,00  zł
 4. Chlebak (szary) Living Typhoon -10%

  Chlebak z pokrywą (szary) Living Typhoon

  Cena promocyjna 161,10  zł Regular Price 179,00  zł
 5. Chlebak Gourmet WMF
 6. Chlebak (czarny) Bread Bin Joseph Joseph -15%

  Chlebak (czarny) Bread Bin Joseph Joseph

  Cena promocyjna 330,65  zł Regular Price 389,00  zł

Produkty 1-12 z 25

Strona
na stronę

Jaki chlebak sprawdzi się idealnie w Twojej kuchni?

Naczynie do przechowywania chleba oraz bułek powinno być wykonane z trwałego oraz estetycznego materiału, który zapewnia odpowiednią cyrkulację powietrza. Chlebaka używa się niemal codziennie, a więc warto postawić na ten droższy, ale spełniający wszystkie powyższe wymagania.

Numer jeden to chlebak metalowy – estetyczny, trwały, funkcjonalny

Podstawową zaletą chlebaka metalowego, dzięki której wyróżnia się na tyle innych tego typu produktów, jest estetyka. Ponadto, chlebaki metalowe są produkowane w różnych kształtach - znajdziesz okrągłe, prostokątne oraz owalne.

Co więcej, naczynie jest odporne na uszkodzenia, odbarwienia, czy odkształcenia. Nie posiada żadnych ukrytych lub widocznych rowków – w związku z tym bardzo łatwo pozbyć się okruchów gromadzących się we wnętrzu. Do pielęgnacji takiego chlebaka użyj wilgotnej szmatki, aby wytrzeć osiadający na nim kurz. Pamiętaj o tym, aby nie czyścić go za pomocą silnych detergentów – mogą jedynie uszkodzić konstrukcję. Ponadto, nie stawiaj chlebaka blisko źródła ciepła, na przykład czajnika elektrycznego oraz kuchenki – metal szybko się nagrzewa, a pieczywo nie powinno być narażone na ciągłe zmiany temperatur.

Kolejną niekwestionowaną zaletą takiego naczynia jest funkcjonalność. Metalowy chlebak kupisz z drewnianą deską do krojenia lub bambusową dwustronną przykrywką.

Chlebaki metalowe w zestawie z naturalnymi dodatkami – drewnianą deską do krojenia

Deskę wsuwasz w specjalny otwór zaraz po pokrojeniu bułek czy chleba - nie musisz więc szukać dla niej dodatkowego miejsca w kuchni. Drewno zapewnia odpowiednią cyrkulację powietrza w naczyniu. Dzięki temu pieczywo pozostanie świeże na dłużej.

Chlebaki metalowe z dwustronną bambusową przykrywką

Niektóre metalowe chlebaki posiadają drewnianą przykrywkę – ten element utrzymuje stałą temperaturę wewnątrz naczynia, a więc wilgoć, przez którą pieczywo psuje się szybciej, nie przedostaje się do środka. Dwustronna bambusowa przykrywka pełni jeszcze jedną funkcję – po jej zdjęciu i ułożeniu na właściwej stronie staje się deską do krojenia.