Butelki i kubki termiczne - od biura do misji wojskowej

Kubki oraz butelki termiczne pozwalają zabierać ze sobą ulubiony napój najczęściej w drogę do pracy, w podróż samochodem lub na spacer. Termiczne naczynia skutecznością dorównują termosom - mogą izolować temperaturę kawy lub herbaty nawet do 18 godzin! Postanowiliśmy wybrać i zaprezentować Ci kilkanaście modeli o różnym czasie izolacji napojów gorących. Sprawdzimy, w jakich sytuacjach się sprawdzą!

 Butelki i kubki termiczne jak wybrać


1. Kubki podróżne (izolacja przez 1-2 h)

Przeznaczenie: praca w biurze, relaks, krótka podróż

 

Kubki, które utrzymują temperaturę napojów gorących do 2 godzin są przeznaczone na krótkie wyjazdy lub wyjścia na spacery. Możesz ich również używać w biurze lub gdy planujesz czytać książkę albo oglądać film, a nie chcesz wstawać po dolewkę ulubionej kawy/herbaty.

Kubki podróżne najczęściej wykonane są z tworzywa sztucznego. Nie mają tak szczelnych zakrętek jak modele stalowe, są jednak od nich lżejsze.

Wybierz swój kubek podróżny:

Ellipse Mepal (poj. 275 ml),

Impulse WMF (wersja plastikowa),

Zak!design,

Pure Typhoon.

Butelki i kubki termiczne jak wybrać


2. Kubki termiczne (izolacja przez 3-4 h)

Przeznaczenie: delegacja, podróż


Naczynia utrzymujące temperaturę napojów do 4 godzin świetnie nadają się, gdy czeka Cię podróż do rodziny lub delegacja. Przez ten czas ulubiona kawa lub herbata nie wystygnie, a Ty nie będziesz musiał zatrzymywać się na stacji benzynowej. Zapobiegniesz też sytuacji, w której przez kilka godzin nie pijesz niczego.

Kubki termiczne, które izolują do 4 godzin wykonane są najczęściej ze stali nierdzewnej. Niektóre modele mogą być wyposażone np. w specjalnie skonstruowaną zakrętkę umożliwiającą picie wzdłuż całej krawędzi.

Wybierz swój kubek termiczny:

Ellipse Mepal (poj. 375 ml),

To Go Lurch.

Butelki i kubki termiczne jak wybrać


3. Kubki i butelki termiczne (izolacja przez 5-6 h)

Przeznaczenie: dłuższa podróż, praca na zewnątrz, turystyka


Naczynia termiczne, które utrzymują wysoką temperaturę napojów przez 6 godzin sprawdzą się podczas dłuższej podróży albo gdy pracujesz na zewnątrz. Kubki i butelki termiczne przydadzą się także, gdy z jakichś powodów przez kilka godzin nie możesz zrobić sobie nic ciepłego do picia. Przydatne szczególnie zimą - ulubione kawa lub herbata szybko Cię rozgrzeją i nawodnią.

Naczynia termiczne o dłuższym czasie izolacji wykonane są najczęściej ze stali nierdzewnej i mają podwójne ścianki.

Wybierz swoją butelkę termiczną:

Reno Kambukka (poj. 300 ml).

Wybierz swój kubek termiczny:

• Ellipse Mepal (poj. 475 ml),

• To Go Sagaform,

• Flip Top/Twist Top Kyocera,

• Impulse WMF (wersja z uchwytem).

Butelki i kubki termiczne jak wybrać


4. Kubki i butelki termiczne (izolacja do 10 h)

Przeznaczenie: turystyka górska, wędkarstwo, praca na zewnątrz lub w trasie

 

Naczynia, które izolują temperaturę do 10 h możesz traktować jako niezbędnik przydatny m. in. podczas wędkowania, górskich wędrówek czy pracy. Sprawdzą się, gdy pracujesz jako kierowca i przez wiele godzin jesteś w trasie. Kubki i butelki termiczne o długiej izolacji temperaturowej przydadzą się również osobom, które pracują na zewnątrz np. budowlańcom.

Tego typu naczynia najczęściej są stalowe i wyposażone w podwójne ścianki.

Wybierz swoją butelkę termiczną:

Reno Kambukka (poj. 500 ml),

Ellipse Mepal (poj. 350 ml),

To Go Sagaform.

Wybierz swój kubek termiczny:

Impulse WMF (wersja stalowa).

Butelki i kubki termiczne jak wybrać

5. Kubki i butelki termiczne (izolacja powyżej 12 h)

Przeznaczenie: podróż samochodem za granicę, praca policyjna lub wojskowa

 

Wśród naczyń termicznych wyróżniliśmy także grupę z najdłuższą izolacją temperaturową - powyżej 12 h. Takie kubki oraz butelki sprawdzą się w ekstremalnych warunkach np. podczas całonocnych wypraw survivalowych.

Skorzystają z nich m. in. policjanci czy wojskowi, ale również osoby, które obserwują (zawodowo albo amatorsko) nocne życie zwierząt. Wiele osób wyjeżdżających na południe kontynentu doceni możliwość cieszenia się ciepłym napojem podczas kilkunastogodzinnej podróży.

W naszym zestawieniu dominują butelki termiczne - utrzymują temperaturę od 12 do 18 godzin. Są wykonane ze stali nierdzewnej, a dzięki opływowym kształtom bez problemów umieścisz je w plecaku czy torbie.

Wybierz swoją butelkę termiczną:

Pure Typhoon,

Genius Monbento,

Steel Monbento,

To Go Lurch,

Ellipse Mepal (poj. 500 ml i 900 ml),

Black+Blum,

Hot & Cool Sagaform,

Elegante Cilio.

Wybierz swój kubek termiczny:

Pop Monbento. 

Butelki i kubki termiczne jak wybrać


Butelki i kubki termiczne zostały stworzone, abyś nawet w najbardziej ekstremalnych warunkach mógł cieszyć się ulubionym napojem. Ich zaletą jest to, że przeznaczone są zarówno do gorących, jak i zimnych napojów - nadają się do użytku przez cały rok.

Wykonanie ze stali nierdzewnej lub tworzywa sztucznego i szczelne zakrętki w części modeli sprawiają, że przydadzą się w pracy, na wakacjach lub podczas relaksu.

*

Spodobał Ci się ten artykuł? PRZECZYTAJ pozostałe.  

Zobacz MATERIAŁY DO POBRANIA.