Wybieramy lunchboxy dla dzieci, studentów i dorosłych

Wybór lunchboxa to, wydawałoby się, prosta sprawa… Sięgamy po ten, który zmieści się w naszym plecaku lub torbie i ten, który nam się podoba z wyglądu. Ale czy to na pewno dobry wybór? Czy posiłek, który chcemy dać dziecku do szkoły czy zabrać do pracy będzie właściwie ułożony i pozostanie apetyczny? Podpowiadamy, jak dobrać lunchbox do wieku dziecka, co wybrać na studia, a także jakie pojemniki do pracy będą strzałem w 10! Na koniec poznasz 5 cech idealnego lunchboxa i będziesz mogła pobrać e-book z przepisami na lunche i drugie śniadania.


Jak wybrać lunchbox dla dziecka


Lunchbox do przedszkola (2-5 lat)

Choć przedszkolaki najczęściej mają zapewnione całodzienne wyżywienie w placówce, lunchboxy dla dzieci mogą przydać się np. na wycieczkach lub gdy wybieracie się w podróż. Niech maluchy również mają swoje pudełko śniadaniowe! Unikniesz frazy „Też chcę mieć…”, a dodatkowo zaszczepisz od małego nawyk prawidłowego odżywiania się.

Jaki powinien być lunchbox dla przedszkolaka? Oczywiście nieduży, taki który mieści się w plecaczku. Dobrze, jeśli pojemnik lunchowy jest podzielony na komory m. in. na kanapkę i pokrojone owoce. Wtedy nic nie zamoknie, a owocowa forma deseru będzie i zdrowa, i smaczna.

lunchbox do przedszkola


Lunchbox do szkoły (6-10 lat)

W szkole nasze dziecko spędza najczęściej kilka godzin. Popularną formą drugiego śniadania są kanapki – Twoje dziecko zje w ciągu pobytu w szkole 1-2 kanapki. Dlatego lunchbox na drugie śniadanie powinien zabezpieczać je przed zgnieceniem i łatwo się otwierać, aby mały uczeń mógł sobie sam poradzić. Pojemniki na kanapki zwykle mieszczą standardowe kromki chleba, ale można wybrać również takie, w których ulokujesz bułeczkę. Alternatywą dla kanapek są tosty, bajgle, placuszki albo domowe sushi, które także doskonale wypełnią wspomniane lunchboxy.

Dobrym rozwiązaniem dla uczniów są pojemniki dzielone, dzięki którym oddzielisz kanapki od owoców lub zdrowych przekąsek.

Oryginalnym pomysłem, który spodoba się szczególnie rodzicom praktykującym zero-waste są owijki na kanapki. Możesz używać ich wielokrotnie i prać w pralce. Co ważne, dopasowują się do kształtu bagietki, kanapki czy owocu.

Lunchbox do szkoły 

Lunchbox dla nastolatków (powyżej 10 lat)

Jeśli Twoje nastoletnie dziecko jeszcze nie ma we krwi zdrowych nawyków, to świetny czas, aby pokazać mu, że na drugie śniadanie można zjeść wiele pysznych rzeczy. Smaczną alternatywą dla kanapek będzie np. jogurt z musli, który nastolatek może przenosić w dwudzielnym pojemniku albo sałatka z ulubionych składników w fajnym lunchboxie.

Takie pojemniki oddzielają składniki płynne od suchych, dzięki czemu posiłek jest apetyczny i smaczny. Wiele z nich ma w zestawie sztućce, dlatego nie musisz pakować oddzielnej pary.

Lunchbox dla nastolatków


Lunchbox na studia i do pracy

Dorosłe osoby swój lunch zwykle pakują w kilka pojemników, ponieważ poza domem spędzają czasem cały dzień. Dlatego mogą wybierać spośród lunchboxów na sałatki, kanapki czy inne formy posiłków. W miejscach, gdzie jest możliwość podgrzania dania w kuchence mikrofalowej sprawdzą się pojemniki do mikrofalówki.

Jeśli nie masz dostępu do tego urządzenia, w pudełko zapakuj makaron na zimno, tortille albo upieczone wcześniej muffinki warzywne. Jeśli nie chcesz korzystać z plastikowych pojemników, wybierz lunchboxy ze stali nierdzewnej lub szklane. Jeśli często jadasz jogurty albo owsianki, również możesz zabrać je do pracy czy na uczelnię! Wypróbuj słoiki na lunch. W chłodniejsze dni świetnie smakują zupy - polecamy pojemniki na zupę, których możesz używać w mikrofali.

Lunchbox na studia i do pracy


Pobierz darmowy e-book z 23 przepisami na drugie śniadanie do szkoły i pracy!


przepisy na drugie śniadanie pdf

 

Lunchbox na piątkę!

Wiesz już, jak dopasować lunchbox do wieku dziecka i potrzeb osoby dorosłej. Pora na 5 cech idealnego pojemnika na śniadanie lub lunch.

5 cech dobrego lunchboxa


# Spodobał Ci się ten artykuł? Przeczytaj również inne.

# Zobacz materiały do pobrania.