Co lubią książki?

Czyli o zakładkach i akcesoriach


Jesień jest okresem, kiedy rzadziej wychodzimy z domów: za oknami robi się ciemno i często pada deszcz lub wieje wiatr. W taką pogodę najlepiej zaszyć się pod ciepłym kocem, przygotować ulubiony napój i wziąć interesującą książkę. Raczej mało kto od razu przeczyta cały tom, dlatego każdemu przydadzą się akcesoria do książek. Mowa przede wszystkim o zakładkach oraz o podpórkach. Zapraszamy na przegląd najciekawszych propozycji akcesoriów do książek.


zakładki i podpórki do książek


Po pierwsze: zakładka do książki

 

Pewnie niejedna osoba pamięta, jak zaginała rogi książek (a może robi to nadal?)… Był to skuteczny sposób oznaczania, gdzie się skończyło czytać, niestety pozostawiał trwały ślad na kartkach.
Znacznie bezpieczniejsze dla woluminów i bardziej estetyczne są zakładki do książek: pomagają odnaleźć ostatnio czytane miejsce i dekorują sam tom.

O czym należy pamiętać wybierając zakładkę do książki?

Warto zdecydować się na model z trwałego materiału – grubego papieru, drewna, plastiku lub stali, który nie niszczy się szybko. Kolejną cechą idealnej zakładki do książki jest oczywiście design. Tak, nawet tak proste przedmioty mogą ciekawie wyglądać, o czym zaraz przeczytasz.

 

zakładki do książek


Zakładki do książek – top 3


1. Zakładka do książki Nessie Ototo

Ten moment, gdy po Twojej książce pływa potwór z Loch Ness… Zakładka marki Ototo wykonana jest w ten sposób, że włożona między kartki tomu wygląda jak płynący potwór: widać jego głowę, górę grzbietu oraz ogon. Zdobyła niemałe uznanie wszystkich książkoholików. Dostępna w kilku kolorach. Zakładka Nessie wykonana jest z trwałego tworzywa sztucznego.


2. Zakładka do książki Philippi Myszka

Drugi najpopularniejszy model wyglądający, jakby po grzbiecie książki biegała mała myszka. Zakładka Philippi to stalowa szyna zakończona figurką zwierzątka. Często wybierana jako prezent. Ma również “brata” – zakładkę do książki Angelo Philippi.


3. Zakładka do książki Spacemark Ototo

Tym razem książka staje się planetą, którą zdobywa astronauta: spośród kartek wystaje charakterystyczna postać ubrana w kosmiczny skafander i trzymająca flagę. Zakładka Spacemark wykonana jest z tworzywa sztucznego.

 

zakładki do książek

 

Po drugie: podpórki do książek

 

Sposobów przechowywania książek jest kilka: możesz ustawiać je na półce, układać w stosy, wkładać do pojemników, trzymać na stoliku lub w środku różnych mebli np. pufów.

Najwięcej osób umieszcza je na półkach w pozycji pionowej. Ten sposób jest:
• wygodny – widać tytuły,
• łatwy – nie wymaga specjalnych mebli,
• powszechny – prawie każdy ma przynajmniej jedną półkę w mieszkaniu lub domu.

Jednak książki ustawione na półce często się przewracają. Dobrym rozwiązaniem jest podparcie ich stoperami do książek, które utrzymają tomy w pionie. Zwykle są stosunkowo ciężkie i wykonane z bardzo trwałych materiałów. Jeśli myślisz, że podpórka do książek ma nieestetyczny kształt, zobacz nasze propozycje. Przekonasz się, że stoper może być zwracającą uwagę ozdobą półki.

 

podpórki do książek


Podpórki do książek – top 3


1. Podpórka do książek Elephant Buchstutze Philippi

Stoper niemieckiej marki ma kształt słonia i jest wykonany z polerowanej stali nierdzewnej. Składa się z dwóch części, między które wkłada się książki. Dodaje wnętrzu orientalnego charakteru i dobrze komponuje się z nowoczesnymi dodatkami. Podpórka Philippi waży 2,5 kg.

2. Stoper do książek Bubbles Philippi

Kolejna podpórka wygląda jak nowoczesna rzeźba – składa się z 10 połączonych ze sobą kul. Wykonana jest ze stali nierdzewnej. Aby podtrzymywała książki z dwóch stron, potrzebujesz dwóch sztuk. Podpórka Bubbles waży 1,62 kg.

3. Podpórka do książek Pesa Blomus

Zdecydowanie jedna z bardziej nowoczesnych propozycji – zestaw dwóch stoperów do książek wykonany z marmuru w wersji czarnej albo brązowej. Dobrze podtrzymują książki i chronią je przed przewróceniem się. Ważą w sumie 3,4 kg.


Zakładki do książek oraz podpórki to produkty, które warto mieć w domu. Są nie tylko praktyczne i przyjazne książkom, ale również świetnie wyglądają.

Akcesoria te nadają się również jako prezenty na wiele okazji dla fanów książek.

*

 

Spodobał Ci się ten artykuł? PRZECZYTAJ pozostałe.

Zobacz MATERIAŁY DO POBRANIA.