Akcesoria do ziół

Produkty 1-12 z 18

Strona
na stronę

Produkty 1-12 z 18

Strona
na stronę

Ziołowy ogródek na balkonie i parapecie w kuchni co warto w nim zasadzić?

Jakie rośliny warto posadzić w swoim mini ogródku? Sprawdź. 

#1 Bazylia to ziele jednoroczne, które ma delikatny, ale pikantny smak. Bardzo lubi słoneczne oraz lekko zacienione miejsca. Pamiętaj, aby regularnie usuwać jej kwiatostany. 

#2 Mięta jest świetnym dodatkiem do napojów oraz wody w upalne dni. Istnieje wiele odmian tej rośliny – a każda z nich jest inna. Najpopularniejszą jest mięta pieprzowa o ciemnozielonych liściach z czerwonawym zabarwieniem. 

#3 Tymianek posiada sztywne pędy oraz wyjątkowo wąskie liście – swoim wyglądem przypominają igły. Świeża roślina ma ostry smak, dlatego nie przesadzaj z jej ilością w jedzeniu. 

#4 Liście melisy swoim kształtem przypominają miętę – mają także mocny i przyjemny zapach. Zaparzysz z nich pyszny napar. Ziele jest uwielbiane przez pszczoły – to roślina miododajna.

Podstawowe zioła do Twojego mini ogródka

Takie rośliny jak melisa, lubczyk, mięta pieprzowa czy koper wywodzą się z północnych rejonów świata, gdzie panuje umiarkowany klimat. Bardzo lubią wilgoć oraz glebę o wysokiej zawartości próchnicy – dobrze znoszą deszczowe lato, ale nie czują się dobrze w pełnym słońcu. Przy odpowiednich warunkach rozrastają się do dużych rozmiarów – lepiej od razu oddaj im dużą doniczkę. Natomiast zioła z południa to tymianek, bazylia, majeranek oraz rozmaryn – optymalne warunki do wzrostu daje im sucha, piaszczysta oraz wapienna gleba. Sprzyja im słońce, a bazylii jeszcze wilgoć.

Doskonałe akcesoria do ziół, w tym doniczki, które postawisz na parapecie lub powiesisz na balkonie, znajdziesz w sklepie Bazylia.pl. Serdecznie zapraszamy do zakupów!