Taczki

Nie możemy odnaleźć pasujących produktów do zaznaczenia.

Taczki ogrodowe na jesień i zimę. W jakich sytuacjach będą przydatne?

Taczka przyda się nie tylko podczas intensywnych prac ogrodowych. Możesz ją wykorzystać również w sezonie jesienno-zimowym. W jaki sposób?
#1 Aby przeprowadzić jesienne porządki i przyspieszyć efektywność swojej pracy. Chodzi między innymi o łatwe przewożenie zeschłych oraz zgniłych liści, czy trawy. Nie mówiąc o gałęziach lub innych elementach roślinności, które nadają się do wyrzucenia. Ponadto, taczka ogrodowa ułatwia również przewożenie narzędzi ogrodowych, których często jest więcej, niż jesteś w stanie unieść.
#2 Gdy nadchodzi sezon grzewczy, taczki ogrodowe mogą pełnić rolę przewoźnika materiału cieplnego. Niezależnie od tego, czy jest to drewno, węgiel, czy ekogroszek. Za jej pomocą możesz również wywozić niechciany popiół podczas czyszczenia pieca.
#3 Jeżeli zajmujesz się hodowlą zwierząt, taczka ogrodowa może pomóc ci podczas codziennych prac. Przewieziesz w niej paszę, czy obornik.
#4 Potrzebujesz soli lub piasku w zimie? W taczce ogrodowej przewieziesz każdy materiał za jednym razem. Dzięki temu łatwiej ci będzie posypać wejście do domu czy inne ścieżki, po których codziennie się poruszasz.
#5 Gdy zacznie się robić cieplej, taczka będzie nieoceniona podczas czyszczenia ogrodu po zimie.

Zanim wybierzesz taczkę ogrodową…

Zwróć uwagę na to, czym poszczególne modele różnią się między sobą. Rozróżnia się typy taczek ogrodowych ze względu na:
• Wielkość
Wszystko zależy od twoich indywidualnych potrzeb. Jeśli posiadasz mały ogródek, w którym masz niewiele wymagających roślin, możesz wybrać tą mniejszą taczkę.
• Pojemność
Ten parametr bezpośrednio łączy się z wielkością taczki ogrodowej. Wszystko zależy od tego, co posadziłeś. Jeśli są to drzewka owocowe lub inne rośliny, które wymagają długotrwałej pielęgnacji, czy częstego przycinania, powinieneś wybrać taczkę o większej pojemności.
• Materiał, z którego zostały wykonane
Najpopularniejsze taczki ogrodowe, które wykorzystywane są do prac w małych przestrzeniach, to te wykonane z plastiku. Są lekkie, ale trwałe i niedrogie. Właśnie dzięki tym cechom są bardzo często wybierane przez początkujących ogrodników.